Report ze 17. ročníku (2022) – Volejbalisté se po třech letech opět vrátili do Stříbra a stálo to za to

Vyznavači a milovníci volejbalu ze Stříbra po třech letech sebrali odvahu a uspořádali dvakrát odložený 17. ročník vánočního volejbalového turnaje smíšených týmů, i když si nebyli jistí, zda Covidem způsobená pauza, neubere tradičnímu prosincovému turnaji na oblibě. Naštěstí se tyto obavy nenaplnily a tak se do tělocvičny ZŠ Gagarinova rádi vrátili amatérští volejbalisté z blízka i daleka. Díky finanční podpoře od města Stříbra a firmy KERMI s.r.o. se tak za zvuku rolniček zavěšených na volejbalových sítích mohlo 8 týmů utkat o hodnotné ceny a hlavně o titul šampióna pro rok 2022.

Los určil složení dvou základních skupin a hned po přivítání a zahajovacím slově pořadatele se nedočkavé týmy skupiny „A“ utkaly v prvním kole. Rozehrály tak turnaj, kde se ve skupinové fázi utkal každý s každým ve své skupině. Všechny zápasy se hrály na dva vítězné sety a tento systém nakonec po necelých pěti hodinách úžasného volejbalu, v nádherné atmosféře, rozhodl, že o celkové vítězství se v semifinále utkaly týmy „Zelený bobíci“ jako vítězové skupiny „A“, „Winky“ jako vítězové skupiny „B“ a dále pak z druhých míst týmy „Já nevím“ a nováčci turnaje „Útočný bagr“. První finalista vzešel ze zápasu mezi „Zelenými bobíky“ a „Útočným bagrem“, který ovládli kluci a holky z týmu „Zelený bobíci“ 2:0 na sety. Soupeřem ve finále jim byl tým „Winky“, který v druhém semifinále zvítězil nad „Já nevím“. V zápase o třetí místo proti sobě nastoupily „Já nevím“ a „Útočný bagr“. Víc sil do této fáze turnaje si nechala parta „Útočný bagr“ z Příbrami a vyhrála dvakrát 20:15 a získala tak „bednu“ v podobě 3. místa. Finálové utkání bylo ozdobou již tak povedeného turnaje. V prvním setu jasně vedl a nakonec ho i získal tým „Zelený bobíci“. V druhém setu ale „Winky“ zabrali a do koncovky šli s celkem jasným vedením 18:13 (hrálo se do 20). „Bobíci“ ale zmobilizovali vše, co v nich po celém dni zbylo a neuvěřitelně otočili vývoj setu, který nakonec vyhráli 21:19 a stali se tak šampióny celého vánočního turnaje ve Stříbře pro rok 2022. BLAHOPŘEJEME!

Na dva čistě stříbrské týmy AGónie a Debakl, které los oba zařadil do skupiny „B“, tak zbyl boj o umístění. K nim se přidali ze skupiny „A“ Soptíci a Květinky. AGónie porazila Soptíky, Květinky zdolaly Debakl a tak se o páté místo utkala AGónieKvětinkami. Na konci byly spokojenější, po vítězství 20:15 a 20:11, Květinky. Soptíci zvládli zápas o 7. místo s Debaklem a vyhráli ho 2:0 na sety.

Při vyhlášení pořadatelé předali ceny všem týmům. Hodnotnější ceny, obsahující volejbalové míče MOLTEN, pak obdržely týmy na stupních vítězů. Perníkové medaile pro nejlepší tři týmy jsou již klasickou cenou a neodmyslitelně k tomuto turnaji patří. Všichni se pak rozloučili a kolem 17:30 hodiny se příjemně unavení a spokojení rozešli a rozjeli do svých domovů.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, za skvěle odvedenou práci, všem týmům, že si v předvánočním čase našly chvilku na sportování, vedení ZŠ Gagarinova za vstřícnost a městu Stříbru a firmě KERMI s.r.o. za spolufinancování této akce.

No a za rok opět druhá sobota v prosinci ….                                              
Lukáš Novák

Celkové pořadí 17. ročníku (2022) je:

 1. Zelený bobíci
 2. Winky
 3. Útočný bagr
 4. Já nevím
 5. Květinky
 6. AGónie
 7. Soptíci
 8. Debakl

Přihlášené týmy 2022

přehled doposud přihlášených týmů:

  • AGónie (Lukky Novák) – Stříbro
  • Winky(Katka Winkelhőferová) – Plzeň
  • Já nevím (Ivana Nová) – Plzeň
  • Soptíci (Pepa Kinský) – Tajanov u Klatov
  • Zelený bobíci (Adéla Steinerová) – Plzeň
  • Debakl (Zdeněk Budek) – Stříbro
  • Útočný bagr (Pavel Kraus) – Příbram
  • Květinky (Martin Květoň) – Planá/Plzeň
  • BAS Babylon (Zdeněk Weber) – Babylon
  • Farmáři (Lucie Tichá Lapková) – Plzeň (odhlášení)

Propozice 2022

17. ročník – 10.12.2022, v 8:30 ZŠ Gagarinova

 • Sraz účastníků a losování je v 8:30, zahájení a první zápasy jsou plánované na 9:00 (konec cca v 19:00)
 • hraje se v tělocvičnách ZŠ Stříbro, Gagarinova 1039
 • hrát mohou smíšená družstva s minimálně 2 ženami
 • startovné je 850 Kč na tým, platí se při příchodu nebo předem na účet 182473465/0600
 • maximální možný počet týmů je 10 (o přijatých rozhoduje organizátor na základě přihlášek)
 • herní systém bude určen předem dle počtu přihlášených týmů, případně se upraví na místě pokud by nedorazili všechna přihlášená družstva
 • nejlepší si odnesou drobné ceny, ostatní ale také neodejdou s prázdnou
 • turnaj je amamatérský a pro zábavu!!!

Pozvánka Vánočák Stříbro 2022

Předpokládaný herní systém 17. ročníku (2022)

Osm přihlášených týmů (pokud se kapacita ještě nenaplní) bude rozděleno losem do 2 skupin po 4 týmech. Ve skupině si zahraje každý s každým a to na 2 vítězné sety do 20 bodů (20= konec, nebude se hrát o 2) s případným tiebreakem do 10 bodů . Ideálně by se měl každý zápas vejít do 45-50 minut, před každým zápasem bude 5 minut na rozcvičení.
Herní systém ve skupinách bude takový, že v každém zápase půjde o 3 body. Při výhře 2:0 na sety je získá vítěz, při stavu 2:1 na sety si body soupeři rozdělí – 2 body ten co zápas vyhraje, 1 bod ten c ozápas prohraje. O pořadí ve skupinách pak rozhodne:
 1. počet dosažených bodů
 2. vzájemný zápas (ještě bude upřesněno)
 3. +/- ve skóre uhraných/obdržených míčů (ještě bude upřesněno)
 4. výše uhraných míčů ve skóre nebo vzájemný zápas (ještě bude upřesněno)
První dva týmy z každé skupiny postoupí do play-off, ve kterém se utkají o 1. až 4. místo – semifinále – finále. Bude se hrát na dva vítězné sety s případným tiebreakem (do kolika bodů se určí podle časových možností na místě, případně se upraví systém na dva hrané sety).
 

Týmy na 3. a 4. místě ve skupinách si zahrají o umístění a to podle domluvy a času také buď formou play off na dva hrané sety nebo přímý souboj s týmem z druhé skupiny, který skončil na stejném místě také na dva hrané sety (do kolika bodů se určí podle časových možností na místě).

Přihlášené týmy 2019

přehled doposud přihlášených týmů:

  • Soptíci (Pepa Kinský) – Klatovy
  • AGónie (Lukky Novák) – Stříbro
  • RMPC (Miloš Dyntar) – Plzeň
  • Já nevím (Ivana Nová) – Plzeň
  • Gregoři (Adéla Steinerová) – Stříbro
  • Ruce v kapce (Michal Haník) – Březnice
  • Winky (Katka Winkelhöferová) – Plzeň
  • Dream team (Pavel Šašek) – Plzeň
  • Bamboocha (Josef Berka) – Kladruby
  • Plzeňská sportovní – BAS (Zdeněk Weber) – Plzeň
  • KLDR (Radek Kuvík) – Kladruby

Propozice 2019

16. ročník – 14.12.2019, v 8:30 ZŠ Gagarinova

 • Sraz účastníků a losování je v 8:30, zahájení a první zápasy jsou plánované na 9:00 (konec cca v 19:00)
 • hraje se klasicky v tělocvičnách ZŠ Stříbro, Gagarinova 1039
 • hrát mohou smíšená družstva s minimálně 2 ženami
 • startovné je 600 Kč na tým, platí se při příchodu nebo předem na účet 182473465/0600
 • maximální možný počet týmů je 10 (o přijatých rozhoduje organizátor na základě přihlášek)
 • herní systém bude určen předem dle počtu přihlášených týmů, případně se upraví na místě pokud by nedorazili všechna přihlášená družstva
 • nejlepší si odnesou hodnotné ceny, ostatí ale také neodejdou s prázdnou
 • turnaj je amamatérský a pro zábavu!!!

Pozvánka Vánočák Stříbro 2019

Předpokládaný herní systém 16. ročníku (2019)

Deset přihlášených týmů (pokud se kapacita naplní) bude rozděleno losem do 2 skupin po 5 týmech. Ve skupině si zahraje každý s každým a to na 2 hrané sety do 20 bodů. Ideálně by se měl každý zápas vejít do 30 minut, před každým zápasem bude 5 minut na rozcvičení.
Herní systém ve skupinách bude takový, že v každém zápase půjde o 3 body. Při výhře 2:0 na sety je získá vítěz, při remíze 1:1 na sety si body soupeři rozdělí – 2 body ten s lepším skóre v zápase, 1 bod ten s horším skóre. O pořadí ve skupinách pak rozhodne:
 1. počet dosažených bodů
 2. +/- ve skóre uhraných/obdržených míčů
 3. výše uhraných míčů ve skóre nebo vzájemný zápas (ještě bude upřesněno)
První dva týmy z každé skupiny postoupí do play-off, ve kterém se utkají o 1. až 4. místo – semifinále – finále. Bude se hrát na dva vítězné sety s případným tie-brakem (do kolika bodů se určí podle časových možností na místě, případně se upraví systém na dva hrané sety).
 

Týmy na 3. a 4. místě ve skupinách si zahrají o umístění a to s týmem z druhé skupiny, která skončila na stejném místě a to na dva hrané sety (do kolika bodů se určí podle časových možností na místě).

Týmy na 5. místě ve skupinách po skupině skončí a dál mohou fandit, konzumovat, hodit se ve sprše do vůně, odpočívat a vyčkat na vyhlášení.

Obhajoba loňského vítězství se v 15. ročníku Vánočního volejbalového turnaje ve Stříbře povedla týmu „Ruce v kapce“ (Březnice)

Jak již je dobrým zvykem, tak se i letos do Stříbra sjeli volejbalistky a volejbalisté za jediným cílem – vyhrát 15. ročník vánočního volejbalového turnaje smíšených týmů, který pro ně uspořádali stříbrští milovníci volejbalu za finančního přispění města Stříbra a firmy KERMI s.r.o. Krásné ceny pro zúčastněné týmy se podařilo zajistit také díky podpoře od firem UNIQA pojišťovna, AgNET, Auto Volf Stříbro, Lékárna Mellisa a IDEXX Laboratories.

Po odhlášení jednoho z týmů na poslední chvíli si letos cestu do tělocvičny ZŠ Gagarinova našlo devět týmů, které pořadatelé losem rozdělili do dvou skupin. Úvodní zápasy obou skupin začaly ihned po přivítání a úvodním slově, seznámení s turnajem a s jeho pravidly a pokračovaly v systému každý s každým ve skupině až do odpoledních hodin. V poklidné atmosféře procházela jednotlivá družstva 16 zápasy, ve kterých předváděla úžasnou hru pod vysokou sítí, plnou krásných výměn, tvrdých smečí a skvělých zákroků v poli. Po šesti hodinách hraní vzešli z obou skupin dva postupující do semifinále a dva účastníci bojů o umístění.

Semifinálové dvojice utvořili vítězové skupiny A Ruce v kapce, vítězové skupiny B Winky a druzí z obou skupin, tedy Vinickej sbjer a domácí AGónie. V prvním semifinále si celkem hladce poradily Ruce v Kapce s domácí AGónií 2:0 na sety a čekaly na finálového soupeře, který vzešel z druhého semifinále, ve kterém také 2:0 na sety vyhrál tým Winky nad Vinickým sbjerem.

O 5. místo si v následujícím zápase zahráli kladrubští volejbalisté z týmu Rychlá rota proti družstvu s názvem RMPC (0:2). O 7. místo se utkal druhý tým složený převážně z domácích hráčů pod jménem Gregoři proti plzeňské sestavě Já nevím (1:2).

No a pak už se hrálo o místa na stupních vítězů. Do zápasu o třetí místo vstoupil domácí tým AGónie s velkým odhodláním poprat se o krásné perníkové medaile, které úspěšně přetavil ve výhru 2:0 nad nováčkem turnaje Vinickým sbjerem, který nakonec bral 4. místo.

Finále přineslo velmi napínavou bitvu vítězů obou skupin a tak bylo o atraktivní podívanou postaráno. V nádherném duelu vyhrály první set Ruce v kapce poměrem 25:22. Winky ale nesložily zbraně a podařilo se jim zvítězit v druhém setu 25:19. Na řadu tak přišel rozhodující tie-break, ve kterém si obě zkušená družstva nedala nic zadarmo. Více sil, a poté i více důvodů k radosti měli nakonec členové týmu Ruce v kapce a po vítězství v rozhodující zkrácené hře 15:11 si při vyhlášení došli pro zlaté perníkové medaile, Winky slavili ve Stříbře stříbro.

Celkové pořadí 15. ročníku (2018) je:

 1. Ruce v kapce
 2. Winky
 3. Agónie
 4. Vinickej sbjer
 5. RMPC
 6. Rychlá rota
 7. Já nevím
 8. Gregoři
 9. Esa

Při vyhlášení dekorovali pořadatelé tři nejlepší týmy perníkovými medailemi, které jsou již klasickou součástí a neodmyslitelně k tomuto turnaji patří a předali ceny všem týmům. Hodnotnější ceny, obsahující volejbalové míče GALA, které do cen věnovala UNIQA pojišťovna a praktické počítačové příslušenství od společnosti AgNET, obdržely týmy na 1. až 4. místě. V 18:00 hodin se všichni příjemně unavení a spokojení rozloučili, rozešli a rozjeli do svých domovů.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, za skvěle odvedenou práci, všem týmům, že si v předvánočním čase našly chvilku na sportování, vedení ZŠ Gagarinova za vstřícnost a městu Stříbru, firmě KERMI s.r.o. , UNIQA pojišťovna, AgNET, Auto Volf Stříbro, Lékárně Mellisa a IDEXX Laboratories za podporu této akce.

No a za rok opět druhá sobota v prosinci ….