Report z 18. ročníku (2023) – Nádherné volejbalové výkony v útoku i obraně, poklidná a přátelská atmosféra s mnoha fair-play gesty

Jak už je ve Stříbře dobrým zvykem i letos se v adventním čase pořádal vánoční volejbalový turnaj smíšených družstev, letos již po 18. Pořadatelé rozeslali pozvánku amatérským volejbalistům do všech koutů plzeňského, středočeského a karlovarského kraje a odměnou jim byla naplněná kapacita turnaje, který se, jako každý rok, odehrál v tělocvičnách ZŠ Gagarinova.

10 týmů tak mohlo soupeřit nejen o vítězství v turnaji, ale i o hodnotné ceny, které si pro ně organizátoři za finančního přispění města Stříbra a společnosti KERMI s.r.o., připravili.

Po oficiálním zahájení a přivítání všech účastníků byl turnaj v 9:00 hodin rozehrán prvními zápasy obou pětičlenných skupin. V základní části turnaje se o první dvě postupová místa do semifinále utkaly týmy ve své skupině systémem „každý s každým“, kdy se hrálo na dva hrané sety do 20 bodů. A rozhodně se bylo na co koukat! Za jemného cinkání rolniček zavěšených na volejbalových sítích byly k vidění nádherné volejbalové výkony v útoku i obraně, které doprovázela poklidná a přátelská atmosféra s opravdu mnoha fair-play gesty. Po šesti hodinách, ve kterých se odehrálo 2×10 zápasů, se na první místo skupiny A vyšvihl bez ztráty jediného setu tým „Ruce v kapce“ a do semifinále je z druhého místa doprovodil tým „Winky“. Skupinu B ovládlo – také bez ztráty – setu seskupení s názvem „Zelený bobíci“, které obhajovalo vítezství z podlesních dvou ročníků a s nimi postoupili z druhého místa hráči družstva „Já nevím“.

1. místo – RUCE v KAPCE

V turnaji již dál nepokračovaly týmy „Pouliční směs“ a „Zlomvaz“ z pátých míst ve skupinách.

Obě semifinále rozhodl až zkrácený třetí set. „Ruce v kapce“ se po prohraném prvním setu 13:20 oklepaly a zvládly vyhrát druhý set 20:15, tie-break pak 10:8. Druhým finalistou se stal tým „Zelený bobíci“, který také své semifinále musel proti „Winky“ obracet a po prohraném prvním setu 18:20 zvítězil poměrem 20:15 v druhém setu a 10:6 v tie-breaku.

Poté následovaly zápasy o umístění. V nich se v boji o páté místo potkaly týmy ze 3. míst ve skupinách, konkrétně „Útočný bagr“ z áčka a „Domácí“ z béčka. Poměrem 2:0 na sety (20:15 a 20:17) zvítězili „Domácí“ a brali tak celkové 5. místo v turnaji. Druhý souboj o umístění svedly družstva ze 4. míst ve skupinách, což byli „Soptíci“ a „Přimďáci“. No a 7. místo si do Klatov nakonec odváželi „Soptíci“, když zvládli porazit své rivaly v tomto souboji 2:0 na sety (20:13 a 20:17).

2. místo – ZELENÝ BOBÍCI

Pak už zbývaly jen boje o stupně vítězů a krásně nazdobené perníkové medaile. V zápase o 3. místo proti sobě nastoupili „Já nevím“ a „Winky“. Byl to boj doslova do posledního míče. „Winky“ nakonec v poslední výměně třetí, zkrácené sady rozhodly, že bronz a „bedna“ bude patřit jim (po setech 18:20, 20:15, 10:9). Finále proti sobě postavilo kluky a holky z „Ruce v kapce“ a „Zelených bobíků“. Víc sil si pro finále schovaly „Ruce v kapce“ a porazily své finálové soupeře 2:0 na sety (20:14 a 20:5) a staly se tak šampióny celého vánočního turnaje ve Stříbře pro rok 2023. BLAHOPŘEJEME!

3. místo – WINKY

Při vyhlášení pořadatelé předali bohaté ceny všem týmům. Týmy na stupních vítězů si odvážely také nové volejbalové míče MOLTEN a perníkové medaile, které jsou již klasickým oceněním pro nejlepší celky. Všichni se kolem 18:00 rozloučili, popřáli si krásné a pohodové svátky a příjemně unavení, spokojení a s dobrou náladou se rozjeli do svých domovů.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, za skvěle odvedenou práci, všem týmům, že si v předvánočním čase našly chvilku na sportování, vedení ZŠ Gagarinova za vstřícnost a městu Stříbru a firmě KERMI s.r.o. za spolufinancování této akce.

Celkové pořadí 18. ročníku (2023) je:

  1. Ruce v kapce (Březnice)
  2. Zelený bobíci (Plzeň)
  3. Winky (Plzeň)
  4. Já nevím (Plzeň)
  5. Domácí (Stříbro)
  6. Útočnej bagr (Příbram)
  7. Soptíci (Klatovy)
  8. Přimďáci (Přimda)
  9. Pouliční směs (Plzeň)
  10. Zlomvaz (Šťáhlavy)

Předpokládaný herní systém 18. ročníku (2023)

Deset přihlášených týmů bude rozděleno losem do 2 skupin po 5 týmech. Ve skupině si zahraje každý s každým a to na 2 hrané sety do 20 bodů (20= konec, nebude se hrát o 2) . Ideálně by se měl každý zápas vejít do 30 minut, před každým zápasem bude 5 minut na rozcvičení.
Herní systém ve skupinách bude takový, že v každém zápase půjde o 3 body. Při výhře 2:0 na sety je získá vítěz, při remíze 1:1 na sety si body soupeři rozdělí následovně: 2 body ten s lepším skóre v zápase, 1 bod ten s horším skóre. O pořadí ve skupinách pak rozhodne:
 1. počet dosažených bodů
 2. vzájemný zápas (ještě bude upřesněno)
 3. +/- ve skóre uhraných/obdržených míčů (ještě bude upřesněno)
První dva týmy z každé skupiny postoupí do play-off, ve kterém se utkají o 1. až 4. místo – semifinále – finále. Bude se hrát na dva vítězné sety do 20 bodů (20= konec, nebude se hrát o 2)  s případným tiebreakem do 10 bodů.
Do kolika bodů se budou sety hrát se může upravit podle časových možností na místě, případně se upraví systém na dva hrané sety.
 

Týmy na 3. a 4. místě ve skupinách si zahrají o umístění přímým soubojem s týmem z druhé skupiny, který skončil na stejném místě. Hrát se bude na dva vítězné sety do 20 bodů (20= konec, nebude se hrát o 2)  s případným tiebreakem do 10 bodů.
Do kolika bodů se budou sety hrát se může upravit podle časových možností na místě, případně se upraví systém na dva hrané sety.

Týmy na 5. místě ve skupináchv turnaji  po skupině skončí a dál mohou fandit, rozhodcovat, konzumovat, hodit se ve sprše do vůně, odpočívat a vyčkat na vyhlášení.

Přihlášené týmy 2023

přehled doposud přihlášených týmů:

  • Útočnej bagr (Pavel Kraus) – Příbram
  • Zlomvaz (Pavel Tóth) – Šťáhlavy
  • Soptíci (Josef Kinský) – Klatovy
  • Winky (Kateřina Winkelhöferová) – Plzeň
  • Pouliční směs(Jan Kulda) – Plzeň
  • Já nevím (Ivana Nová) – Plzeň
  • Ruce v kapce (Michal Haník) – Březnice
  • Zelený bobíci (Adéla Steinerová) – Plzeň
  • Domácí (Lukáš Novák) – Stříbro
  • Přimďáci (Jan Junek) – Přimda
  • Farmáři (Lucie Tichá Lapková) – Plzeň (odhlášení)

Propozice 2023

18. ročník – 9.12.2023, v 8:30 ZŠ Gagarinova

 • Sraz účastníků a losování je v 8:30, zahájení a první zápasy jsou plánované na 9:00 (konec cca v 19:00)
 • hraje se v tělocvičnách ZŠ Stříbro, Gagarinova 1039
 • hrát mohou smíšená družstva s minimálně 2 ženami
 • startovné je 900 Kč na tým, platí se při příchodu nebo předem na účet 182473465/0600
 • maximální možný počet týmů je 10 (o přijatých rozhoduje organizátor na základě přihlášek)
 • herní systém bude určen předem dle počtu přihlášených týmů, případně se upraví na místě pokud by nedorazili všechna přihlášená družstva
 • nejlepší si odnesou drobné ceny, ostatní ale také neodejdou s prázdnou
 • turnaj je amamatérský a pro zábavu!!!

Pozvánka Vánočák Stříbro 2023

Report ze 17. ročníku (2022) – Volejbalisté se po třech letech opět vrátili do Stříbra a stálo to za to

Vyznavači a milovníci volejbalu ze Stříbra po třech letech sebrali odvahu a uspořádali dvakrát odložený 17. ročník vánočního volejbalového turnaje smíšených týmů, i když si nebyli jistí, zda Covidem způsobená pauza, neubere tradičnímu prosincovému turnaji na oblibě. Naštěstí se tyto obavy nenaplnily a tak se do tělocvičny ZŠ Gagarinova rádi vrátili amatérští volejbalisté z blízka i daleka. Díky finanční podpoře od města Stříbra a firmy KERMI s.r.o. se tak za zvuku rolniček zavěšených na volejbalových sítích mohlo 8 týmů utkat o hodnotné ceny a hlavně o titul šampióna pro rok 2022.

1. místo Zelený bobíci
Již 2x odložený 17. ročník vyhrál tým ZELENÝ BOBÍCI, který ve finále přehrál WINKY. Třetí místo si vybojoval ÚTOČNÝ BAGR.

Los určil složení dvou základních skupin a hned po přivítání a zahajovacím slově pořadatele se nedočkavé týmy skupiny „A“ utkaly v prvním kole. Rozehrály tak turnaj, kde se ve skupinové fázi utkal každý s každým ve své skupině. Všechny zápasy se hrály na dva vítězné sety a tento systém nakonec po necelých pěti hodinách úžasného volejbalu, v nádherné atmosféře, rozhodl, že o celkové vítězství se v semifinále utkaly týmy „Zelený bobíci“ jako vítězové skupiny „A“, „Winky“ jako vítězové skupiny „B“ a dále pak z druhých míst týmy „Já nevím“ a nováčci turnaje „Útočný bagr“. První finalista vzešel ze zápasu mezi „Zelenými bobíky“ a „Útočným bagrem“, který ovládli kluci a holky z týmu „Zelený bobíci“ 2:0 na sety. Soupeřem ve finále jim byl tým „Winky“, který v druhém semifinále zvítězil nad „Já nevím“. V zápase o třetí místo proti sobě nastoupily „Já nevím“ a „Útočný bagr“. Víc sil do této fáze turnaje si nechala parta „Útočný bagr“ z Příbrami a vyhrála dvakrát 20:15 a získala tak „bednu“ v podobě 3. místa. Finálové utkání bylo ozdobou již tak povedeného turnaje. V prvním setu jasně vedl a nakonec ho i získal tým „Zelený bobíci“. V druhém setu ale „Winky“ zabrali a do koncovky šli s celkem jasným vedením 18:13 (hrálo se do 20). „Bobíci“ ale zmobilizovali vše, co v nich po celém dni zbylo a neuvěřitelně otočili vývoj setu, který nakonec vyhráli 21:19 a stali se tak šampióny celého vánočního turnaje ve Stříbře pro rok 2022. BLAHOPŘEJEME!

2. místo Winky
Již 2x odložený 17. ročník vyhrál tým ZELENÝ BOBÍCI, který ve finále přehrál WINKY. Třetí místo si vybojoval ÚTOČNÝ BAGR.

Na dva čistě stříbrské týmy AGónie a Debakl, které los oba zařadil do skupiny „B“, tak zbyl boj o umístění. K nim se přidali ze skupiny „A“ Soptíci a Květinky. AGónie porazila Soptíky, Květinky zdolaly Debakl a tak se o páté místo utkala AGónieKvětinkami. Na konci byly spokojenější, po vítězství 20:15 a 20:11, Květinky. Soptíci zvládli zápas o 7. místo s Debaklem a vyhráli ho 2:0 na sety.

3. místo Útočný bagr
Již 2x odložený 17. ročník vyhrál tým ZELENÝ BOBÍCI, který ve finále přehrál WINKY. Třetí místo si vybojoval ÚTOČNÝ BAGR.

Při vyhlášení pořadatelé předali ceny všem týmům. Hodnotnější ceny, obsahující volejbalové míče MOLTEN, pak obdržely týmy na stupních vítězů. Perníkové medaile pro nejlepší tři týmy jsou již klasickou cenou a neodmyslitelně k tomuto turnaji patří. Všichni se pak rozloučili a kolem 17:30 hodiny se příjemně unavení a spokojení rozešli a rozjeli do svých domovů.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, za skvěle odvedenou práci, všem týmům, že si v předvánočním čase našly chvilku na sportování, vedení ZŠ Gagarinova za vstřícnost a městu Stříbru a firmě KERMI s.r.o. za spolufinancování této akce.

No a za rok opět druhá sobota v prosinci ….                                              
Lukáš Novák

Celkové pořadí 17. ročníku (2022) je:

 1. Zelený bobíci
 2. Winky
 3. Útočný bagr
 4. Já nevím
 5. Květinky
 6. AGónie
 7. Soptíci
 8. Debakl

Přihlášené týmy 2022

přehled doposud přihlášených týmů:

  • AGónie (Lukky Novák) – Stříbro
  • Winky(Katka Winkelhőferová) – Plzeň
  • Já nevím (Ivana Nová) – Plzeň
  • Soptíci (Pepa Kinský) – Tajanov u Klatov
  • Zelený bobíci (Adéla Steinerová) – Plzeň
  • Debakl (Zdeněk Budek) – Stříbro
  • Útočný bagr (Pavel Kraus) – Příbram
  • Květinky (Martin Květoň) – Planá/Plzeň
  • BAS Babylon (Zdeněk Weber) – Babylon
  • Farmáři (Lucie Tichá Lapková) – Plzeň (odhlášení)

Propozice 2022

17. ročník – 10.12.2022, v 8:30 ZŠ Gagarinova

 • Sraz účastníků a losování je v 8:30, zahájení a první zápasy jsou plánované na 9:00 (konec cca v 19:00)
 • hraje se v tělocvičnách ZŠ Stříbro, Gagarinova 1039
 • hrát mohou smíšená družstva s minimálně 2 ženami
 • startovné je 850 Kč na tým, platí se při příchodu nebo předem na účet 182473465/0600
 • maximální možný počet týmů je 10 (o přijatých rozhoduje organizátor na základě přihlášek)
 • herní systém bude určen předem dle počtu přihlášených týmů, případně se upraví na místě pokud by nedorazili všechna přihlášená družstva
 • nejlepší si odnesou drobné ceny, ostatní ale také neodejdou s prázdnou
 • turnaj je amamatérský a pro zábavu!!!

Pozvánka Vánočák Stříbro 2022

Předpokládaný herní systém 17. ročníku (2022)

Osm přihlášených týmů (pokud se kapacita ještě nenaplní) bude rozděleno losem do 2 skupin po 4 týmech. Ve skupině si zahraje každý s každým a to na 2 vítězné sety do 20 bodů (20= konec, nebude se hrát o 2) s případným tiebreakem do 10 bodů . Ideálně by se měl každý zápas vejít do 45-50 minut, před každým zápasem bude 5 minut na rozcvičení.
Herní systém ve skupinách bude takový, že v každém zápase půjde o 3 body. Při výhře 2:0 na sety je získá vítěz, při stavu 2:1 na sety si body soupeři rozdělí – 2 body ten co zápas vyhraje, 1 bod ten c ozápas prohraje. O pořadí ve skupinách pak rozhodne:
 1. počet dosažených bodů
 2. vzájemný zápas (ještě bude upřesněno)
 3. +/- ve skóre uhraných/obdržených míčů (ještě bude upřesněno)
 4. výše uhraných míčů ve skóre nebo vzájemný zápas (ještě bude upřesněno)
První dva týmy z každé skupiny postoupí do play-off, ve kterém se utkají o 1. až 4. místo – semifinále – finále. Bude se hrát na dva vítězné sety s případným tiebreakem (do kolika bodů se určí podle časových možností na místě, případně se upraví systém na dva hrané sety).
 

Týmy na 3. a 4. místě ve skupinách si zahrají o umístění a to podle domluvy a času také buď formou play off na dva hrané sety nebo přímý souboj s týmem z druhé skupiny, který skončil na stejném místě také na dva hrané sety (do kolika bodů se určí podle časových možností na místě).